null خاندوزی در مراسم افتتاحیه سایت‌های ایکس-ری در ۴ گمرک کشور تأکید کرد؛ تسهیل تولید و تجارت و افزایش توانمندی نظارتی، توأمان در دستور كار وزارت اقتصاد

وزیر امور اقتصادی و امور دارایی در مراسم افتتاحیه سایت‌های ایکس-ری در ۴ گمرک کشور گفت؛ تسهیل تولید و تجارت و افزایش توانمندی نظارتی، توأمان دستور کار قطعی و ثابت وزارت اقتصاد است.

به گزارش شبکه اخبار اقتصادی و دارایی ایران(شادا)، سید احسان خاندوزی در مراسم افتتاحیه همزمان سایت‌های ایکس-ری در گمرکات دوغارون، بازرگان، بیله سوار و نوردوز ضمن تبریک ایام شعبانیه اظهار کرد: تسهیل تولید و تجارت باید همزمان با رعایت برخی ملاحظات و نکات نظارتی باشد.
وی ادامه داد: موضوعات نظارتی از مباحث مهم در اداره اقتصاد است به نحوی که تسهیل تولید و تجارت، موجب از دست رفتن توانمندی نظارتی کشور نشود.
وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به افتتاح همزمان سایت‌هایی ایکس-ری در ۴ گمرک عنوان کرد: امیدوارم بتوانیم با بهره گیری از امکانات این سایت‌ها، توأمان هدف تسهیل تولید و تجارت  و دقت در نظارت را پیش ببریم.
خاندوزی اضافه کرد: به طوری که در زمان کمتری و با توانمندی نظارتی بیشتر، شاهد تعداد ورود و خروج‌های بسیار بیشتری در گمرکات باشیم؛ بطوری که همزمان بودن این دو هدف برای ما مهم است.
وی افزود: برای تسهیل تولید و تجارت، باید خطای نظارتی کاهش پیدا کند یا بالعکس، تجارت ما با کندی روبه رو شود؛ در این رابطه چه بهتر اینکه این تحقق همزمان با سیستم‌های تولیدی کارآفرینان و جوانان خودمان رقم بخورد.
وزیر امور اقتصادی و دارایی تصریح کرد: امروز شاهد تولید داخلی دستگاه های ایکس ری خودرویی  هستیم و امیدواریم این تولیدات بیشتر و بهتر انجام شود و حتی تأمین کشورهای منطقه توسط شرکت‌های داخلی ما صورت گیرد.
خاندوزی تاکید کرد: امیدورام با اتصال برخط این دستگاه‌ها، امکان تبادل داده و چک کردن اطلاعات همزمان در گمرکات مختلف کشور فراهم شود چرا که این موضوع می‌تواند ابزاری برای صحت سنجی در صادرات و واردات ما باشد.
وی اضافه کرد: سیاست وزارت امور اقتصادی و دارایی بر حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و تولید کننده این نوع دستگاه‌ها است؛ همچنین امیدوارم در سال ۱۴۰۱ قرارداد هایی که از قبل بسته شده هر چه سریعتر به چرخه بهره برداری در گمرکات کشور برسد.