null استاندار کرمان: پست بانک ایران خدمات متنوع بانکی را به روستاها و مناطق کم برخوردار برده است

 استاندار کرمان با اشاره به اینکه پست بانک ایران خدمات بانکی متنوعی را به روستاها و مناطق کمتر برخوردار برده است، گفت: استانداری کرمان تمایل دارد هر چه سریعتر تفاهم نامه ای با پست بانک ایران با هدف پرداخت 17 هزار تسهیلات اشتغال زایی روستایی در کنار انتقال بخشی از حساب های شرکت های معدنی امضا کند. 

به گزارش اداره کل روابط عمومی پست بانک ایران، علی زینی وند استاندار کرمان در دیدار با جمال مقصودی مدیر امور نظارت و حقوقی بانک، در ادامه با بیان اینکه برای راه اندازی بخش مولد اقتصادی در استان باید اقدامات لازم هر چه سریعتر انجام شود، اظهار کرد: پست بانک ایران می تواند بخشی از منابع جذب شده صندوق توسعه ملی را برای توسعه و آبادانی استان کرمان هزینه کند.
زینی وند با تاکید اینکه با کمک  پلیس پیشگیری می توان امنیت باجه های بانکی روستایی استان را تامین کرد، افزود: این موضوع از طریق استانداری در کمیسیون امنیت مطرح و پیگیری می شود.
در ادامه این جلسه، جمال مقصودی با اشاره به اینکه استانداری کرمان همواره از پست بانک ایران حمایت کرده است، گفت: رویکرد حمایتی استانداری از طرح های جدید بانک، توانسته است پست بانک ایران را برای ارائه خدمات بهتر به مردم تشویق کند.
مدیر امور نظارت و حقوقی در ادامه نحوه ارائه تسهیلات از منابع صندوق توسعه ملی و ایجاد اشتغال روستایی از محل تسهیلات اعطایی تبصره 18 را تشریح کرد و خاطر نشان کرد: تفاوت پست بانک ایران با سایر بانک ها در خرد بودن تسهیلات بانکی و ارائه خدمات در نقاطی است که هیچ بانکی در آنها حضور ندارد. به همین دلیل پست بانک ایران هزینه عملیاتی بیشتری نسبت به سایر بانک ها دارد و باید حمایت بیشتری از آن شود.
وی با اشاره به انتقال حساب ارزش افزوده دهیاری ها به پست بانک ایران افزود: اگر این حساب ها به این بانک منتقل شود، می توانیم از مردم مناطق محروم و روستاییان حمایت بیشتری کنیم. 
همچنین در این جلسه، داود قزلباش رئیس اداره کل امور شعب، در مورد قراردادهای بانک با صندوق توسعه ملی برای ارائه تسهیلات در استان ها توضیحاتی ارائه کرد 
بر اساس این گزارش، در این دیدار، داود قزلباش رئیس اداره کل امور شعب، عباس پیرایی رئیس اداره کل بازرسی، رسیدگی، پاسخگویی به شکایات و ارزیابی عملکرد، علی نوروزی رئیس اداره کل حقوقی، سیدحمیدرضا گنجعلی خانی مدیر شعب استان کرمان و جعفری معاون وی حضور داشتند.

گزارش تصویری