null وزیر اقتصاد در جمع مردم زاوه: پیگیری جدی كاهش فاصله طبقاتی و محرومیت ها از اولویت های مهم دولت مردمی

دکتر احسان خاندوزی در ادامه سفر خود به استان خراسان رضوی در جمع مردم شهرستان زاوه ضمن ابلاغ سلام رئیس جمهور به آنها گفت: پیام دولت آیت الله رئیسی پیگیری جدی کاهش فاصله طبقاتی و محرومیت ها و رسیدگی به نقاطی است که کمتر مورد توجه بوده اند.

به گزارش شبکه اخبار اقتصادی و دارایی ایران(شادا)، خاندوزی با بیان این مطلب افزود: رسیدگی به مشکلات بخش هایی از جامعه که تا الان دیده نشده اند و نیازهایشان کمتر مورد توجه قرار گرفته است، در اولویت سیاست های عنوان دولت سیزدهم است. 
دکتر خاندوزی عنوان کرد، همت مشترک دولت و مجلس این است که بتوانیم گروه های مختلف اقتصادی که می‌توانند در افزایش درآمدها، رفاه و اشتغال کمک کنند را فعال کنیم تا شاهد کمرنگ شدن چهره زشت بیکاری، کم درآمدی و فقر در این شهرستان ها باشیم. 
وی با تأکید بر ایجاد شغل، کارآفرینی و افزایش درآمد خصوصاً در حوزه کشاورزان تصریح کرد: با راهنمایی های مقام معظم رهبری و همکاری و همیاری شما مردم عزیز باید گام دوم که مسیر سخت و طولانی جبران گذشته هاست را طی کنیم تا سال به سال شاهد کاهش محدودیت ها و به ثمر نشستن طرح ها و پروژه هایی باشیم که سالهاست بلاتکلیف مانده‌اند. 
وی با اشاره به اینکه در گذشته شاهد رهاشدگی در برخی سیاست های اقتصادی کشور بوده ایم،  دستگاه‌های اجرایی را مکلف به همکاری در خصوص رفع مشکلات مردم کرد و بیان داشت: تمام دستگاه‌های اجرایی و نهادهای تأمین مالی اعم از شبکه‌های بودجه‌ای و بانکی با تعامل و دست در دست هم مکلفند در این زمینه همکاری لازم را داشته باشند تا شاهد کاهش چهره زشت فقر در این مناطق بوده و در سفرهای بعدی ریاست جمهوری رضایت و خوشنودی در چهره مردم در زمینه ایجاد شغل، رفاه و کاهش فقر را نظاره کنیم.
خاندوزی طی این سفر در دیدار با مدیران دستگاه‌های اجرایی شهرستان زاوه گفت: سیاست وزارت اقتصاد در تعدد و افزایش شعب بانکی نیست به جز آنکه در شهرستانی شعبه بانک وجود نداشته و تقاضای مردم بالا باشد.
بر اساس این گزارش وزیر اقتصاد با ورود به این شهرستان در گلزار شهدا حاضر و به جایگاه رفیع شهدای عزیز  ادای احترام کرد و در ادامه با اقشار مختلف مردم، فعالان اقتصادی بویژه سرمایه گذاران و مسئولان شهرستان برای بررسی مشکلات آنان ملاقات نمود.
در ادامه خاندوزی از پروژه فرهنگی نیمه ساخت شهرستان زاوه بازدید کرد.