null وزیر اقتصاد در نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی خراسان رضوی خبر داد؛ تفویض برخی از اختیارات وزارت اقتصاد به ادارات كل استانی این وزارتخانه

وزیر امور اقتصادی و دارایی در نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی خراسان رضوی از آمادگی برای تفویض برخی از اختیارات وزارت امور اقتصادی و دارایی به ادارات کل استانی این وزارتخانه خبر داد.

به گزارش شبکه اخبار اقتصادی و دارایی ایران(شادا)، سید احسان خاندوزی در نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی خراسان رضوی در جمع فعالان اقتصادی این استان اظهار کرد: در جهت تسریع تصمیم گیری‌ها در استانها، آمادگی تفویض برخی از اختیارات وزارت اقتصاد، از جمله آیین نامه اموال عمومی، بخشودگی‌های مالیات‌های خرد و تعیین سقف بخشودگی جرائم بسته به ظرفیت و توان اقتصادی هر استان به ادارات کل امور اقتصادی و دارایی استان‌ها در این وزارتخانه وجود دارد.
وی ادامه داد: همچنین ادارات کل استانی باید نسبت به این تفویض اختیارات، پاسخگو باشند تا بحث نظارت را نیز داشته باشیم و استان‌ها بتوانند به جای صرف وقت ماهیانه، طی چند روز مشکلات را برطرف کنند.
خاندوزی  بیان کرد: افزایش اختیارات بانک‌ها را نیز در دستور کار داریم و با جلسه‌هایی که در آینده با بانک‌ها برگزار می‌شود، بانک‌ها هم در مواردی اختیارات بیشتری پیدا خواهند کرد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود درخصوص مبلغ سرمایه گذاری برای اخذ اقامت در ایران، تصریح کرد: پیشنهادی که در کمیسیون اقتصادی دولت به تصویب رسیده، به جای ۲۵۰ هزار دلار سرمایه گذاری، مبلغ ۱۰۰ هزار دلار تعیین شده است.
وزیر اقتصاد گفت: در این مصوبه کمیسیون اقتصادی دولت، دیگر نیازی به سرمایه‌گذاری نیست بلکه سپرده گذاری میان مدت و بلند مدت برای اخذ اقامت کفایت می کند؛ همچنین سقف ۵ سال مجوز هم افزایش پیدا خواهد کرد و وزارت کشور نسبت به سرمایه گذاری انجام شده، اقامت در ایران را ارائه خواهد کرد.