null استاندار فارس: خدمات پست بانک ایران الگوی مناسبی برای رونق اقتصاد روستا و اشتغالزایی در مناطق کم‌برخوردار است

استاندار فارس در دیدار با مدیرعامل پست بانک ایران با اشاره به ارائه خدمات ارزشمند این بانک به اقشار آسیب پذیر روستایی گفت: خدمات پست بانک ایران الگوی بسیار مناسبی برای رونق اقتصاد روستا و اشتغالزایی در مناطق کم‌برخوردار است.

به گزارش روابط عمومی پست بانک ایران: محمدهادی ایمانیه اظهار داشت: هر نوع اقدامی از هر سازمان یا نهاد پولی و بانکی برای پیشگیری از مهاجرت روستاییان به شهرها صورت پذیرد در خور تحسین است که این مهم امری بسیار ارزشمند و خداپسندانه است.
وی با اشاره به اینکه توسعه شعب و باجه‌های بانکی روستایی به شرط ایجاد اشتغال پایدار می‌تواند سهم زیادی در توسعه کشور داشته باشد، گفت: همکاری پست بانک ایران با سرمایه‌گذاران واحدهای تولیدی و شرکت‌های دانش بنیان بسیار در استان اثرگذار است.
 استاندار فارس در پایان افزود: به کارگیری مسئولان باجه‌های بانکی روستایی به‌عنوان فعالان مورد اعتماد عمومی در بخش خصوصی می‌تواند الگوی بسیار مناسبی در سایر امور برای همکاری بخش دولتی و خصوصی باشد.
ساسان مبینی معاون امور اقتصادی استاندار فارس با تقدیر از عملکرد پست بانک ایران در پرداخت تسهیلات از محل منابع صندوق توسعه ملی گفت: نسبت مصارف به منابع پست بانک استان فارس مطلوب است و از این بانک درخواست می‌کنیم تعداد باجه‌های بانکی روستایی را در مناطق محروم، افزایش دهد.
در این دیدار دکتر بهزاد شیری مدیرعامل پست بانک ایران ضمن ارائه تاریخچه فعالیت، ماموریت و اهداف پست بانک ایران، به تشریح دستاوردها و اقدامات این بانک در زمینه توسعه خدمات مالی و بانکی در مناطق روستایی و کمتر توسعه یافته کشور و نقش و تاثیرات گسترش خدمات در کمک به بهبود وضعیت اقتصادی و اشتغال این مناطق را تبیین کرد.
وی با بیان اینکه پست بانک ایران بانک تخصصی حوزه روستایی کشور است، گفت: پست بانک ایران، خدمات به روز بانکی را به روستاها برده است تا مردم نقاط محروم بتوانند از تمام خدمات بانکی مانند مردم شهر استفاده کنند.
شیری با تاکید بر اینکه پست بانک ایران، ۳۵ خدمت بانکی در روستاها را ارائه می‌کند، تصریح کرد: در هر سال بیش از 2/5میلیون تراکنش بانکی در روستاها انجام می‌شود که از ۹۰۰ هزار سفر روستایی به شهرها برای انجام امور بانکی می‌کاهد و نقش قابل توجهی در کاهش هزینه‌های ملی دارد.
 مدیرعامل پست بانک ایران با بیان اینکه روزانه ۱۳۴ هزار تراکنش بانکی در استان فارس ثبت می‌شود، گفت: پست بانک ایران با پیروی از دستور مقام معظم رهبری در طرح های اشتغالزایی روستایی تاکنون بیش از ۳۴ هزار میلیارد ریال سرمایه‌گذاری کرده است.
 در ادامه این دیدار محسن اخلاقی مشاور مدیرعامل و مدیر امور حراست با اشاره به اینکه پست بانک ایران اولین بانکی است که مطالبات آن کمتر از ۴ درصد است، اظهار داشت: این رقم تا پایان سال به کمتر از ۳ درصد می‌رسد.
همچنین فاطمه دهقانی مدیر شعب پست بانک استان فارس گزارش جامعی از اقدامات و فعالیت‌های پست بانک استان در زمینه ایجاد و توسعه خدمات مالی – بانکی در مناطق روستایی و کمتر توسعه یافته استان فارس ارائه کرد که مورد استقبال استاندار استان، قرار گرفت.
 شایان ذکر است: دیدار مدیرعامل و اخلاقی با استاندار فارس با همراهی مهرداد سهرابی مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان و فاطمه دهقانی و در جریان سفر یک روزه به این استان صورت گرفت.

 

گزارش تصویری