null با حضور ستاری و صالحی معاونان رییس جمهوری در نمایشگاه اینوتکس 2021؛ تفاهمنامه همکاری پست بانک ایران و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری امضا شد 

همزمان با اولین روز نمایشگاه اینوتکس  2021  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و پست بانک ایران باهدف همکاری متقابل در تامین مالی، سرمایه گذاری در حوزه فناوری و راه اندازی صندوق های سرمایه گذاری پژوهش و فناوری تفاهمنامه همکاری فی مابین امضا کردند.


به گزارش روابط عمومی پست بانک ایران، در این مراسم که دکتر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی و دکتر ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور حضور داشتند ،دکتر بهزاد شیری مدیر عامل پست بانک ایران و حسین اسفندیاری معاون توسعه مدیریت و جذب سرمایه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تفاهمنامه گسترش همکاری های فناوری مشترک رابه مدت یکسال امضا کردند.
دکتر شیری در این مراسم با بیان اینکه، یکی از اهداف پست بانک حمایت از استارت آپ ها و گسترش فناوری است، گفت: تلاش می کنیم با امضای این تفاهمنامه سهم خود را در گسترش فناوری کشور ایفا کنیم.  
بر اساس این تفاهمنامه، زمینه برای استفاده از خدمات و محصولات شرکت های دانش بنیان حوزه فعالیت های مالی، پرداخت تسهیلات به شرکت های دانش بنیان و فناور در بخش های سلامت و فناوری مالی، ایجاد مراکز شتابدهی،  برگزاری رویدادهای مشترک نوآورانه و بهره برداری از ظرفیت متقابل با هدف ایجاد و تقویت استارت آپ ها و ارتقا دانش و مهارت کارآفرینان در حوزه های تخصصی مالی و سرمایه گذاری فراهم می شود.
همچنین پست بانک ایران به شرکت های معرفی شده از طرف معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری که در زمینه فعالیت های بانک تخصص دارند، بر اساس سیاست ها و ضوابط اعتباری خود، از محل منابع بانک یا صندوق توسعه ملی تسهیلات پرداخت می کند. 
ارائه انواع خدمات بانکداری الکترونیک، تعریف سایر خدمات بانکی متناسب با نیاز شرکت ها و تمهیدات لازم برای ارائه خدمات بانکداری باز و کیف پول الکترونیکی به شرکت های نوپا، دانش بنیان و فین تک های معرفی شده از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جهموری به پست بانک ایران از دیگر اهداف این تفاهم نامه است.
بر اساس این گزارش،  ایجاد تمهیدات لازم برای همکاری شرکت های دانش بنیان و استارت آپ ها و معرفی طرح ها و ایده های این شرکت ها که قابلیت تجاری سازی را دارند از طریق سامانه های تامین مالی و سرمایه گذاری به بانک از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بخش دیگری از این تفاهم نامه است.

گزارش تصویری