null به مناسبت روز خبرنگار؛ مدیرعامل پست بانک ایران از خبرگزاری تسنیم بازدید کرد

مدیرعامل پست بانک ایران در بازدید از خبرگزاری تسنیم یکی از مهمترین برجستگی رسانه­ها را شفافیت در اطلاع­رسانی دانست و گفت: اعتقاد دارم شفافیت مسئولین با مردم، انتفاع بیشتری برای کشور و شهروندان به همراه دارد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی پست بانک ایران، بهزاد شیری مدیرعامل پست بانک ایران با اشاره به اینکه پست‌بانک ایران یک نهاد دولتی و خصوصی است و 51 درصد سهام آن متعلق به دولت و 49 درصد متعلق به بخش خصوصی بوده و یک الگوی خاص و متمایز در عرصه بانکداری کشور است، گفت: در سال 1397 به ازای هر سهم بانک 133 تومان زیان داشتیم و براساس قوانین و مقررات نظام بانکی باید اعلام ورشکستگی می­کردیم و من از ابتدای ورود به بانک تصمیم گرفتم با شفافیت وضعیت موجود بانک را به آحاد مردم اعلام کنم و اعتقاد داشتم مردم، ذی­نفعان و مشتریان بانک ما نجیب و هوشمند هستند و باید نقاط ضعف و قوت بانک را بدانند و همین شفافیت در اطلاع ­رسانی، ایجاد کمیته­‌ها، شوراها و فعالسازی آنها عامل توفیق و جهش در مسیر اهداف پست بانک ابران شد.

شیری با بیان اینکه با تلاش­ها و برنامه‌ریزی های انجام شده در سال 1398 سودآور شدیم و به ازای هر سهم، 30 تومان سود شناسایی و در مجمع عمومی سال 1399  به ازای هر سهم 234 تومان سود اعلام کردیم، اظهار کرد: خوشبختانه تنها بانکی هستیم که نوسانات نرخ سهام بانک را با تحلیل مستمر وضعیت بازار کنترل کرده‌ایم و همچنین بر این باور هستیم که سهام، ارزش دارایی دارد و همین شفافیت در اطلاع‌رسانی، برکات زیادی را برای ما به ارمغان آورده است.

وی افزود: درحال حاضر با بیش از 6000 باجه بانکی روستایی به‌عنوان گسترده‌ترین شبکه بانکی کشور عمده فعالیت‌ها و خدمات مورد نیاز روستاییان را تامین می‌کنیم و پست­بانک ایران نقش بسیار بزرگی در کاهش هزینه‌های ملی داشته است.

مدیرعامل پست بانک ایران، با تقدیر از پاک­دستی هموطنان روستایی افزود: خدمت به روستاییان همواره  موجب بالندگی و سرشار از برکت است. از این‌رو همزمان با فرارسیدن سوم شهریور (روز باجه‌های بانکی روستایی) رونمایی از خدمات جدید و تجلیل از باجه‌های بانکی را پیش رو داریم و با راه‌اندازی خدمات نوین از جمله: صدور کارت آنی و سایر خدمات توسعه‌ای زمینه رونق اقتصادی و کسب و کار در روستاها را تقویت می‌کنیم.

شیری ادامه داد: یکی از مهمترین برجستگی رسانه‌ها،­ شفافیت در اطلاع­رسانی است و اعتقاد دارم، شفافیت مسئولین با مردم، انتفاع بیشتری برای کشور و شهروندان به همراه دارد.

 در ادامه این بازدید مجید قلی­زاده؛ مدیرعامل خبرگزاری تسنیم با اشاره به الگوی موفق خدمات­رسانی پست­بانک ایران به صورت تلفیقی (دولتی با بخش خصوصی) پدیده­ای خاص، تأمل برانگیز و جالب توجه است، گفت: نقش پست­بانک ایران در ترویج فرهنگ بانکداری الکترونیک، حمایت از مردم مناطق محروم و کم­برخوردار روستایی، پرداخت یارانه نقدی و سایر خدمات بانکی برای رونق کسب و کار در روستاها، امیدبخش و در خور تقدیر است.

وی افزود: خبرگزاری تسنیم آمادگی کامل خود را برای همکاری­های مشترک و شفافیت در اطلاع­رسانی و معرفی این بانک برای خدمات رسانی بیشتر به روستاها اعلام می‌کند.

قلی زاده با بیان اینکه حضور موفق پست­بانک ایران در روستاها، ظرفیت­های بسیار ارزنده­ای ایجاد کرده است و به همه دفاتر و نمایندگی­های خبرگزاری تسنیم در استان­ها تاکید کرده‌ایم همکاری­های خود را با مدیریت شعب پست­بانک استان­ها تقویت کنند، گفت: دنیا بدون خبرنگار خلوت و سوت و کور است و رسالت کار رسانه­ای، رعایت انصاف و عدالت است و کار خبری و رسانه­ای تعطیلی ندارد و با توجه به اقتضای زمانی و وضعیت کرونا، همکاران ما در تمامی حوزه­ها به صورت حضوری و غیرحضوری برای انجام رسالت حرفه­ای خود، ایفای نقش می‌کنند.

بر اساس این گزارش، شیری در پایان از واحد تحریریه خبرگزاری تسنیم بازدید و ضمن گفت‌و‌گو با خبرنگاران حاضر از زحمات و خدمات ارزنده آنان تقدیر کرد.

گزارش تصویری