null دکتر شیری: پست‌بانک‌ایران ظرفیت‌های مناسبی برای تبدیل شدن به بانک نمونه دولتی دراختیار دارد

دکتر شیری نایب رئیس هیات مدیره و مدیر عامل پست بانک ایران درجلسه بررسی و ارزیابی عملکرد شاخص‌های برنامه‌های واحدهای اجرائی اظهارداشت: این بانک ابزارهای مناسبی برای تبدیل شدن به بانک نمونه دولتی دراختیار دارد اما تاکنون از این ظرفیت‌های به‌خوبی استفاده نشده است.

به گزارش روابط عمومی پست بانک ایران: وی در این جلسه‌ که به صورت فشرده در دونوبت صبح و عصر از ششم لغایت هشتم مهرماه برگزار شد، ضمن بررسی مشکلات و تنگناهای واحدهای اجرائی افزود: انتظار داریم واحدهای اجرائی برنامه های ابلاغ شده را با جدیت و تعلق خاطر سازمانی پیگیری کنند و هدف‌گذاری انجام شده را محقق کنند.
شیری در ادامه عنوان کرد: پست بانک ایران ابزارهای مناسبی دارد که سایر بانک ها ندارند، استفاده صحیح و مناسب از این ابزارها می تواند این بانک را به یک بانک نمونه دولتی تبدیل کند و به نظر می رسد تاکنون از این ظرفیت به خوبی استفاده نشده است و باید به سرعت این تأخیر را جبران کنیم.
مدیرعامل پست بانک ایران درخصوص ترکیب جنسیتی کارکنان بانک گفت: در بررسی‌های انجام شده در بانک‌های مطرح و پیشرفته دنیا تعداد بانوان بیشتر بوده و این امر به‌عنوان مزیت برای بانک‌ها محسوب می‌شود.
نائب رئیس هیات مدیره مطرح کرد: در استان‌های مختلف متناسب با ظرفیت‌های استانی می‌بایست از بانکداری شرکتی و بانکداری خرد استفاده شود.
شیری درادامه با اشاره به تئوری‌های مطرح شده در اقتصاد بی‌ثبات افزود: در این اقتصاد، دامنه نوسان‌ها شدید است. بنابراین نباید در سیستم مالی بانک، نوسان شدید داشته باشیم و اگر در استانی اینگونه باشد یعنی براساس برنامه عمل نکرده‌ایم از اینرو باید همگرائی و با برنامه حرکت‌کردن را همیشه در نظر داشته باشیم.
وی با اشاره به اهمیت انجام کار تیمی و تعامل واحدهای ستادی و اجرائی اظهارداشت: براساس کار تیمی صورت گرفته در شش ماهه اول سال‌جاری، شاهد تغییرات ارزشمندی در بدنه بانک بوده‌ایم که رضایت نظاره‌گران برون‌سازمانی و مراجع نظارتی از جمله وزارت امور اقتصادی و دارائی و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از روند روبه رشد پست بانک ایران گواه این مهم است و نوید بخش آن است که بانک به‌سمت سوددهی درحرکت است.
شیری درخصوص باجه های بانکی پست بانک ایران گفت: این باجه ها از لحاظ درآمدی و کسب و کاری، شریک بانک هستند و هرچه اهتمام مجموعه به این باجه‌ها بیشتر باشد آنان از لحاظ کسب و کاری پایدار خواهند بود و درهمین راستا هم افزایی بانک نیز بیشتر خواهد شد.
نایب رئیس هیأت مدیره درپایان ضمن بررسی نهائی موارد مطرح شده توسط مدیران امور و استانی، رهنمودهای لازم درخصوص اصلاح طرح جامع نیروی انسانی، اصلاح اساسنامه بانک، نظارت و پیشگیری و سایر مباحث را ارائه و بر همراهی و همکاری تمامی کارکنان بانک برای کسب سودآوری بیشتر و تثبیت بانک در سال‌جاری و تلاش جهت ارتقاء بانک در سال آتی تاکید نمود.
گفتنی است: دز پایان این جلسات، مدیریت شعب استان های خوزستان، سمنان و کردستان به ترتیب حائز رتبه های اول تا سوم ارزیابی شاخص های عملکردی شدند و از سوی مدیرعامل مورد تقدیر قرار گرفتند.