تسهیلات مشارکت مدنی

مشارکت مدنی عبارت است از درآمیختن سهم الشرکه نقدی و یا غیر نقدی متعلق به اشخاص حقیقی و یا حقوقی متعدد، به نحو مشاع، به منظور انتفاع و طبق قرارداد.
در موارد زیر می توان از عقد مشارکت مدنی استفاده نمود:
مشارکت مدنی در بخشهای تولیدی (صنعتی ، معدنی ، کشاورزی و مسکن) و بازرگانی (داخلی ، صادرات و واردات) و خدماتی کاربرد دارد.

بانکها موظف اند قبل از مبادرت به انعقاد مشارکت مدنی عملیات موضوع مشارکت را بررسی و اطمینان حاصل نمیاند که اصل مال الشرکه و سود مورد انتظار ناشی از مشارکت مدنی در طول قرارداد قابل برگشت و مشارکت قابل تسویه باشد.

مدارک مورد نیاز:

  • درخواست کتبی مشتری
  • مدارک شناسایی متقاضی
  • درخصوص اشخاص حقیقی: اصل شناسنامه، رونوشت شناسنامه، مجوز نوع فعالیت
  • درخصوص اشخاص حقوقی: اساسنامه، شرکت نامه، آگهی روزنامه رسمی ‌و آخرین تغییرات روزنامه رسمی
  • در صورتی که کالای مورد مشارکت وارداتی باشد، پیش فاکتور مربوط به سفارش کالا و رونوشت مجوزهای لازم برای آن.
  • سایر مدارک و مستندات مستدل مربوط به انجام معامله و سرمایه‌گذاری موضوع مشارکت که براساس نظر مرجع تصویب‌کننده اعتبار ضروری است و وقوع مشارکت را ثابت می‌کند.

قالب طرح فعالان اقتصادی


  
طرح تسهیلات ویژه متخصصین با عنوان تسهیلات خرید تجهیزات دفتر کار :پست بانک در راستای ارتقاء ارائه مطلوب خدمات نوین بانکی و به منظور تسریع در تامین نیازهای اعتباری و مالی مشتریان متخصص خود با بهره گیری از آخرین فناوری های بانکداری الکترونیک ، نسبت به ارائه بسته اعتباری متخصصین اقدام نموده است.
  
   
طرح تسهیلات ویژه کار آفرینان جهت خرید ماشین آلات صنعتی :
پست بانک در راستای رشد چرخه تولیدی و اقتصادی کشور و به منظور ارتقاء سطح تکنولوژی صنعتی در بخش های مختلف صنعت اقدام به ارائه خدمت به صنعتگران و تولید کنندگان به منظور خرید ماشین آلات صنعتی می نماید.
      
طرح تسهیلات خرید ماشین آلات کشاورزی (کمباین و تراکتور)) :
پست بانک در راستای ارتقاء ارائه مطلوب خدمات نوین بانکی و کمک به توسعه  بخش کشاورزی،  تسهیلات ویژه جهت خرید ماشین آلات کشاورزی (کمپاین ، تراکتور) به متقاضیان واجد شرایط پرداخت می نماید


   
تسهیلات جهت خرید وسایل نقلیه عمومی ساخت داخل:
پست بانک در راستای کمک به وسایل نقلیه حمل و نقل عمومی شهری و بین شهری شامل اتوبوس، مینی بوس، کامیون، تریلر و کانتینر اقدام به اعطای تسهیلات به متقاضیان این امر می نماید.

 
    
تسهیلات جهت خرید کالای سرمایه ای :
پست بانک در راستای رشد چرخه تولیدی و اقتصادی کشور در بخش های مختلف صنعت و بازرگانی  اقدام به ارائه خدمت به صنعتگران و تولید کنندگان  و شرکت های سرمایه ای، تجاری و خدماتی به منظور تامین کالای سرمایه ای  می نماید.

    
طرح تسهیلات ویژه متخصصین با عنوان تسهیلات خرید دفتر کار:
پست بانک در راستای ارتقاء ارائه مطلوب خدمات نوین بانکی و به منظور تسریع در تامین نیازهای اعتباری و مالی مشتریان متخصص خود با بهره گیری از آخرین فناوری های بانکداری الکترونیک ، نسبت به ارائه بسته اعتباری متخصصین اقدام نموده است.
  
    
تسهیلات تعمیر و بازسازی واحد های مسکونی، اداری و تجاری:
پست بانک در راستای کمک به شهروندان محترم به منظور بازسازی و تعمیر مسکن اقدام به ارائه تسهیلات در امر بازسازی مسکن نموده است . 


    
تسهیلات ساختمان:
پست بانک به منظور احداث یا تکمیل ساختمان اقدام به مشارکت با متقاضیان مربوطه مینماید.
 


 

دریافت اطلاعات بیشتر
شما می‌توانید در تمامی ساعات شبانه‌روز و 7 روز هفته با شماره تلفن 02184284 تماس گرفته و نقطه نظرات، پیشنهادها، انتقادات و یا سؤالات خود را با کارشناسان این بانک در میان گذاشته و از مشاوره تلفنی نیز بهره‌مند شوید.