سپرده قرض‌الحسنه پس‌انداز ارزی چیست؟

این سپرده به شما امکان می‌دهد وجوه نقد غیر ریالی خود را در محلی امن، حفظ و نگهداری کنید و در صورت نیاز از امکاناتی چون خرید و فروش ارز نیز بهره‌مند شوید.

این سپرده برای چه کسانی مناسب است؟

این سپرده مناسب‌ترین گزینه برای شماست اگر:

 • به دنبال محلی امن برای نگهداری وجوه نقد ارزی خود هستید.
 • به سنت پسندیده قرض‌الحسنه معتقد هستید.
 • اتباع خارجی هستید.

شما با داشتن این سپرده هم از نگهداری امن وجوه خود آسوده خاطر خواهید بود و هم می‌توانید به سهولت وجوه خود را به حساب دیگران انتقال دهید.

چه افرادی مجاز به افتتاح سپرده قرض‌الحسنه پس‌انداز ارزی هستند؟

 • هر شخص حقیقی که حداقل سن او به 15 سال تمام رسیده باشد.
 • شرکت‌هایی که به‌طور رسمی به ثبت رسیده باشند (به‌غیراز شهرداری‌ها و شرکت‌های دولتی)
 • اتباع بیگانه که دارای کارت آبی‌رنگ صادره از وزارت کشور هستند. (توریست‌ها و افرادی که با روادید موقت سه‌ماهه وارد کشور می‌شوند مجاز به افتتاح سپرده ارزی نیستند.)

حداقل موجودی برای افتتاح سپرده چقدر است؟


حداقل 100 واحد از ارز مورد نظر که به‌موجب آن سپرده مفتوح محسوب می‌شود. برداشت این مبلغ تنها برای بستن سپرده مجاز است.


مدارک موردنیاز

 • اشخاص حقیقی ایرانی: اصل شناسنامه و کارت ملی. درصورتی‌که حساب مشترکی را برای چند نفر افراد حقیقی بازگشایی می‌کنید شناسنامه و کارت ملی همه افراد موردنیاز است.
 • اشخاص حقوقی ایرانی: اصل مدارک ثبتی و قانونی و هویتی اعم از اساسنامه، شرکت‌نامه، اظهارنامه ثبت شرکت و اصل و  شناسنامه و کارت ملی مدیران و صاحبان امضا شرکت.
 • اشخاص حقیقی خارجی: گذرنامه، پروانه اقامتی معتبر در ایران و یا کارت مدت‌دار آمایش، دفترچه پناهندگی، کارت هویت صادره از سوی نیروی انتظامی، اسنادی مبنی بر تعیین محل سکونت و کار.
 • اشخاص حقوقی خارجی: اصل مدارک ثبتی و قانونی و هویتی اعم از اساسنامه، شرکت‌نامه، اظهارنامه ثبت شرکت و اصل  شناسنامه و کارت ملی و یا گذرنامه مدیران و صاحبان امضا شرکت برای مؤسسات و شرکت‌ها و شعب فعال آنان که به ثبت رسیده باشد.

حساب سپرده قرض الحسنه جاری ارزی

متقاضی باید اهلیت داشته باشد . به عبارت دیگر متقاضی باید عاقل ، بالغ و رشید بوده و محجور نباشد . سن متقاضی می بایست 18 سال تمام بوده و افتتاح حساب برای افراد کمتر از 18 سال منوط به ارائه حکم رشد صادره از سوی مراجع ذیصلاح است.

داشتن حداقل سواد خواندن و نوشتن به زبان انگلیسی برای متقاضیان گشایش حساب سپرده قرض الحسنه جاری ارزی الزامی است.

 

مدارک لازم برای افتتاح حساب :

 • درخواست کتبی متقاضی مبنی بر افتتاح حساب سپرده قرض الحسنه جاری ارزی
 • ارائه شناسنامه عکس دار به انضمام یک برگ تصویر صفحه اول آن ( درصورت داشتن توضیحات، تصویر صفحات مربوط اخذ گردد ) 
 • در صورتی که سفارت خانه ها و کنسولگری های خارجی مقیم ایران درخواست افتتاح حساب نمایند، باید درخواست کتبی مقام مسئول سفارت خانه یا کنسولگری ذیربط جهت کسب مجوز و تائید امضاءهای مجاز به وزارت امورخارجه ایران ارسال و تائید وزارت امور خارجه نیز در پرونده مشتری ضبط گردد.
 • واریز حداقل 10 هزار دلار آمریکا و یا معادل آن به سایر ارزها در هنگام افتتاح حساب، این مبلغ حداقل مانده حساب جاری ارزی می باشد.

شرایط و مقررات افتتاح حساب ارزی سرمایه گذاری مدت دار

    هنگام افتتاح حساب ارائه اصل و تصویر شناسنامه / گذرنامه و کارت ملی الزامیست

حساب سپرده سرمایه گذاری مدت دار ارزی 

نوعی حساب بانکی است که به تقاضای اشخاص حقیقی یا حقوقی و به‌موجب قرارداد بین بانک و متقاضی افتتاح می‌شود. در این نوع حساب مشتریان، بانک را وکیل قرار می‌دهند تا وجه این سپرده را مطابق قانون عملیات بانکی بدون ربا، به کار گرفته و منافع حاصله را طبق آئین‌نامه و مقررات مربوطه پس از کسر حق‌الوکاله بانک متناسب با مبلغ و مدت، محاسبه و به سپرده‌گذاران پرداخت کند.

 

شرایط و مقررات حساب سپرده سرمایه‌گذاری مدت‌دار 

 • حداقل مدت سپرده سرمایه‌گذاری مدت‌دار به‌منظور کسب سود از زمان افتتاح 1 ماه و حداکثر 12 ماه است.
 • سپرده‌های سرمایه‌گذاری مدت‌دار، به هنگام سررسید در صورت عدم دریافت درخواست کتبی از سوی سپرده‌گذار برای دوره‌های بعدی تمدید می‌شود.

این حساب برای چه کسانی مناسب است؟

اگر وجوه ارزی در اختیار دارید که در کوتاه‌مدت به آن نیاز ندارید و همچنین به دنبال راهی برای حفظ ارزش پول خود و سرمایه‌گذاری آن هستید، ما سپرده‌های سرمایه‌گذاری مدت‌دار را به شما پیشنهاد می‌کنیم.حداقل وجه موردنیاز برای افتتاح حساب‌ مدت‎دار ارزی چقدر است؟

حداقل مبلغ افتتاحیه حساب و همچنین مانده‌حساب سپرده سرمایه‌گذاری مدت‌دار ارزی، برای هریک از ارزهای دلار آمریکا، یورو، پوند انگلیس 1000 واحد است.جدول سود سپرده‌های مدت‌دار ارزی

 

نوع ارز  

 یکساله

 دلار امریکا 

4

یورو 

3

 درهم 2

 

دریافت اطلاعات بیشتر


شما می‌توانید در تمامی ساعات شبانه‌روز و 7 روز هفته با شماره تلفن 02184284 تماس گرفته و نقطه نظرات، پیشنهادها، انتقادات و یا سؤالات خود را با کارشناسان این بانک در میان گذاشته و از مشاوره تلفنی نیز بهره‌مند شوید.